Tarihçemiz

Doğulu Holding - Doğulu Grup

Doğulu Holding’in iş dünyasındaki faaliyetleri, 1961 yılında inşaat-taahhüt işleri ile başlamıştır. İnşaat-taahhüt projelerini gerçekleştiren Doğa Taahhüt İnşaat Turizm Ticaret A.Ş., Doğulu Holding A.Ş’nin kurucu şirketi olmuştur. Doğa Taahhüt İnşaat Turizm Ticaret A.Ş.; 1976 yılında kollektif şirket, 1984 yılında limited şirket, 1992 yılında anonim şirket ticaret ünvanı almıştır.

Doğa Taahhüt İnşaat Turizm Ticaret A.Ş. 1990’lı yıllardan itibaren, farklı yatırım alanlarında genişlemeye giderek, Doğulu Holding çatısını oluşturan şirketlere öncülük etmiştir. 1993 yılında Doğulu Metal Ticaret A.Ş, 1998 Yılında Doğa Faktoring Hizmetleri A.Ş. ve Doğa Otelcilik ve Turizm Taahhüt İnşaat Ticaret A.Ş  şirketleri faaliyete geçmişlerdir. Halen aktif olarak; inşaat, metal, turizm-otelcilik ve finans alanlarında hizmet verilmektedir.

Doğulu Holding; İnşaat-taahhüt sektöründen, çelik sektörüne, finans sektöründen, hizmet sektörüne, birbirini tamamlayan faaliyet alanlarında, bütünlük içeren projeler için önemli bir kurumsal tecrübe ve güç kazanmıştır.

Doğulu Holding faaliyette bulunduğu her sektörde: tecrübesini, yetkinliğini ve teknik bilgi birikimini, kaliteli işgücüne, teknolojiye ve kurumsal çalışmalara yapılan yatırımlarla birleştirerek bu gücü ve tecrübeyi kazanmıştır.